FAQ

 • Jakich języków uczymy?

  Deutsche Schule specjalizuje się wyłącznie w nauczaniu języka niemieckiego. Wąska specjalizacja pozwala na wypracowanie najlepszych metod nauczania tego języka.Od 20 lat uczymy tego, na czym znamy się najlepiej.Dla nas język niemieckie jest PIERWSZY
 • Kiedy można zapisać się na kurs?

  Zapisy na kursy indywidualne prowadzimy cały rok. Zapisy na kursy grupowe prowadzimy oficjalnie od 1 września, jednak zdarza się coraz częściej, że chętni kontaktują się drogą mailową, przez messenger i tworzymy listę chętnych pod wrzesień.
 • Czy rodzeństwo otrzymuje zniżę na kurs?

  Kursy kontynuacyjne osób, które zaczęły naukę rok temu lub wcześniej ruszają w pierwszej kolejności. Jest to najczęściej drugi tydzień września. Kolejne tak szybko, jak utworzy się grupa o danym profilu/ stopniu zaawansowania
 • Czy mogę zrobić test poziomujący, by określić zaawansowanie języka?

  Tak, polecamy ten z naszej zakładki „co nowego”

 • Czy jest możliwość nauki zdalnej

  Tak, od kilku lat uczymy również zdalnie, indywidualnie i w małych grupach. Nie ma znaczenie miejsce, w którym mieszkasz. Jeśli masz dobre wifi i wygodne miejsce do nauki, resztą zajmiemy się my! Do nauki wykorzystujemy platformę zoom, dostęp wszystkich materiałów dydaktycznych jest przez cały czas na google classroom. Każdy kursant otrzymuje cały pakiet materiałów do nauki i może w dowolnej chwili z niego korzystać
 • Gdzie odbywają się zajęcia?

  Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie szkoły Bp. Świrskiego 25/2 w Siedlcach. Wejście bramą na pierwsze piętro
 • Kto prowadzi zajęcia?

  Zajęcia prowadzą doświadczeni nauczyciele polscy z wykształceniem filologicznym i nauczycielskim. Dodatkowym  atutem są nasze dodatkowe kompetencje zawodowe- w naszym zespole są tłumacze,dydaktycy językowi, teamerzy, psycholodzy.Nasi dydaktycy uczestniczą w licznych szkoleniach, doskonalą swoje umiejętności, są fit w nowinkach metodycznych i językowych.Wszyscy pracują podobnymi metodami, ścieżki edukacyjne tworzone są przez cały zespół.
 • W jakim języku prowadzone są zajęcia?

  Nasi lektorzy prowadzą zajęcia w 99% w języku niemieckim, co pozwala nawet w grupie startowej zanurzyć się w języku, dzięki czemu łatwiej pokonać wszelkie bariery i przyśpieszyć proces akwizycji kolejnego języka. 1% wynika czasami z potrzeb organizacyjnych lub zawiłości gramatycznych.
 • Czy na kursach egzaminacyjnych zorganizowany jest egzamin próbny?

  Tak, na kursach egzaminacyjnych i maturalnych organizowany jest wewnętrzny egzamin próbny w szkole. Dodatkowo, po każdym przerobionym dziale nasi kursanci piszą test składający się ze sprawności identycznych jak na egzaminie.
 • Ile maksymalnie osób może być w grupie?

  Maksymalna liczba kursantów w grupie to 10 osób. Organizujemy również tzw. grupy Prestige do 4 osób.
 • Czy w szkole jest biblioteczka dla uczniów i jak z niej korzystać?

  Tak, w szkole jest biblioteczka z beletrystyką, dodatkowymi materiałami do nauki oraz płytami DVD z filmami w oryginalnych wersjach językowych. Pozycje z biblioteczki zamawiać można w sekretariacie szkoły.
 • Czy dostanę zaświadczenie o ukończeniu kursu?

  Tak, po pozytywnym ukończeniu kursu każdy kursant otrzymuje świadectwo ukończenia kursu wystawione w języku polskim i niemieckim.
 • Co jest zawarte w cenie kursu?

  Cena kursu obejmuje: organizację kursu, podręcznik(w  przypadku rozpoczęcia kursu we wrześniu), internetowe konsultacje z lektorem (mail), dostęp do biblioteczki szkolnej, udział w imprezach integracyjnych, egzaminy próbne na kursach egzaminacyjnych i maturalnych, świadectwo ukończenia kursu w języku polskim i niemieckim..* W roku szkolnym 2018/19 grupy szkolne (wyłączając maturzystów) wnoszą jednorazową opłatę 50 zł, pokrywającą materiały do prac manualnych, typu kubki ceramiczne, spersonalizowane torby, obrazy, labbooki- kursanci(oczywiście komunikując się w języku niemieckim)zdecydują wspólnie jakie materiały będą niezbędne na kolejnych etapach nauki.Oczywistością  jest termos z niemiecką herbatką i słodkie „conieco” na każdych zajęciach.
 • Czy zajęcia odbywają się tylko w murach szkoły

  Nie, naszą cechą charakterystyczną są zajęcia również poza jej murami, ułatwiające uczenie się przez doświadczenie i pozwalające poznać kulturę krajów niemieckojęzycznych. Gdzie lepiej nauczyć się robienia zakupów i listy produktów jak nie w sklepie? Gdzie warto rozmawiać o prawach przyrody jeśli nie w lesie lub parku? Jak można rozmawiać o sporcie siedząc?- nie lepiej na szkolnym podwórku podczas gier grupowych?  Od kilkunastu lat organizujemy też Martinstag, Weihnachtsfest, Eiersuche, rodzinne pikniki, gry miejskie, wyjazdy na wystawy w Warszawie, weekendowe wyjazdy do Berlina, Poczdamu i Wiednia.
 • Czy można rozłożyć płatność za kurs na raty?

  Tak, opłatę za roczny kurs możesz opłacić nawet w 5 ratach .
 • Czy istnieje możliwość opłaty jednorazowej?

  Tak, w tym przypadku kursant otrzymuje 5% zniżki. Jest to opłata bezzwrotna
 • Czy przewidujecie jeszcze jakieś dodatkowe zniżki?

  Każda osoba, która przyjdzie w parze lub w grupie zapisać się na kurs otrzymuje 10 % zniżki za całoroczny kurs, przy opłacie jednorazowej.
 • Czy rodzeństwo otrzymuje zniżkę na kurs?

  Tak, rodzeństwo ma u nas przywilej tańszego kursu. Szczegóły  przedstawi sekretariat szkoły
 • czy można zamówić u Was lekcje dla uczniów szkół publicznych

  Tak, wielokrotni gościliśmy u nas lub wychodziliśmy z naszymi projektami do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wystarczy napisać do nas maila, umówić się na termin. taka lekcja to koszt 5 zł za uczestnika. Organizujemy lekcje tematyczne, integracyjne, powtórzeniowe
 • Czy organizujecie szkolenia dla nauczycieli języków obcych

  Tak, w tym roku ruszamy z formami kształcenia dla edukatorów językowych. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem. Stworzymy razem coś wartościowego. Jesteśmy firmą szkoleniową, wydajemy zaświadczenia o ukończeniu naszych szkoleń