Rodzaje kursów

W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

 

A5E83337-6DA0-4147-B63E-3A94ED109190

Kursy dla właścicieli zębów mlecznych

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut.

Również w weekendy.

„Uczenie dzieci 2 języków równolegle? Przecież im się wszystko pomiesza!?”

Nic bardziej mylnego. Na własnych dzieciach przetestowaliśmy- to ma sens.

Drodzy Rodzice,

„Już nikt właściwie nie kwestionuje faktu, że warto nauczać małe dzieci języków. Nauka języka obcego to również rozwój intelektualny małego dziecka w dużym stopniu wpływający pozytywnie na dalszą naukę i na poziom opanowania języka w przyszłości. Treści nauczania wpływają na zachowanie dzieci i na ich wzajemne relacje, na ich rozwój poznawczy, motywację, kształtują własny obraz dziecka. By odnosić sukcesy w pracy z dziećmi, trzeba je kochać, szanować i wspólnie uczestniczyć w ich zmaganiach z wielkim światem”(Języki Obce w Szkole,2006). Deutsche Schule – Ośrodek Szkolenia Języka Niemieckiego opracował specjalny cykl kurów języka niemieckiego dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Nauczanie najmłodszych  języka niemieckiego jest  dla nas wyzwaniem i przyjemnością.

Jak uczymy?

Ucząc koncentrujemy się na konwersacji i komunikacji. Już po kilku godzinach kursu Państwa dzieci będą umiały zadawać i odpowiadać na proste pytania, przywitać się i zapoznać z rówieśnikami oraz nauczą się wiele o kulturze  krajów niemieckojęzycznych . Wprowadzony stopniowo materiał leksykalny będzie powtarzany i utrwalany jeszcze wielokrotnie, co stworzy okazję do zastosowania poznanego słownictwa w różnych  sytuacjach. Opracowanie praktycznych ćwiczeń, wzbogacania słownictwa dziecko uczy się również myśleć w obcym języku. Uczymy poprzez piosenkę, rysunki, gry językowe, historyjki, wierszyki, zabawy ruchowe, przygotowanie potraw niemieckich, teatr .

 

W grupie, czy może indywidualnie?

By Państwa dziecko chętnie chodziło na zajęcia języka niemieckiego proponujemy zacząć od małej grupy rówieśników. Dzieci bawiąc się ze sobą chłoną szybciej proponowany materiał, pojawia się zdrowa rywalizacja motywująca do pogłębiania wiedzy, a to daje świetną podwalinę do przystosowania się dziecka do życia w społeczności szkolnej. Grupy liczą 6-8 osób są więc na tyle małe, by nasz lektor miał nad nimi kontrolę, a dzieci czuły na sobie jego zainteresowanie. Praca w takiej grupie jest przez nas starannie zaplanowana, priorytetem dla nas jest swobodna wypowiedź naszego Małego Kursanta.

 

Jak uczy się moje dziecko?

Naukowcy dowiedli, że chłonność umysłu małego dziecka nie ma sobie równych. Małe dzieci uczą się w sposób naturalny – tak jak ojczystego języka. Słuchają, powtarzają – zapisując w trwałej pamięci podstawowe struktury języka. Dzieci zaczynające naukę języka niemieckiego już w wieku przedszkolnym wykorzystują mechanizmy kojarzenia i budowania logicznych konstrukcji leksykalnych w szkole. Nasze kursy dla dzieci oparte są na założeniach nowoczesnego nauczania języków obcych: budowanie i utrzymanie pozytywnego nastawienia do języka dzieci z radością przychodzą na zajęcia, chętnie uczą się i będą się uczyć języków obcych, zostanie w nich wzbudzona chęć poznania innych kultur pochłanianie wiedzy wszystkimi zmysłami dzieci spotka u nas wiele radości: będą mówić;, śpiewać, obserwować, malować, rysować, wąchać, ćwiczyć, dotykać, tańczyć – jednym słowem uczyć się języka poprzez zabawę!

 

B096E100-4EB0-4E6A-85AF-02E2BE09488C

 

do wyboru proponujemy:

 • niemiecki w ruchu- zmysłowy niemiecki- czyli niemiecki z elementami ruchu:

            http://www.niemieckisiedlce.pl/?p=2727

 • Zauberkutsche- niemiecki z elementami plastyki, muzyki i teatru:

http://www.niemieckisiedlce.pl/?p=3060

 

99B27BAD-5780-4613-A704-876EFB699649

 

Dobre podstawy w podstawówce

Niemiecki dla klas I-III i IV-IV

 Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 minut. W grupie zaawansowanej 120 minut.

 

Ten kurs stworzyliśmy z myślą o uczniach szkoły podstawowej, chcących poznać i polubić 2 język.

Od kiedy nasze dzieci nie mogą uczyć się drugiego języka w szkole podstawowej nasz kurs zyskuje na popularności. Rodzice chcąc inwestować w przyszłość swoich dzieci, fundują im kurs języka niemieckiego, ułatwiając tym samym poruszanie się po świecie.

Wspólne uczenie się wszystkimi zmysłami: gotowanie, pikniki rodzinne, uprawa ogródka, pisanie wierszy, organizowanie koncertów charytatywnych, wydawanie kalendarzy, wyjazdy integracyjne do Niemiec= jestem przygotowany do gimnazjum, jestem przygotowany do podstawowej komunikacji w języku niemieckim.

w tej grupie wiekowej możliwa jest również opcja:

 • Zauberkutsche- niemiecki z elementami plastyki, muzyki i teatru:

            http://www.niemieckisiedlce.pl/?p=3060

 

BCA398A8-E740-4686-B738-E68C51E871C5

Okres Burzy i Naporu= kurs dla klas 7-8 dwu lub trzyletni

Zajęcia organizowane są raz  w tygodniu po 90 minut.

 

Dla nastolatków, którzy zaczynają przygodę z językiem niemieckim i chcą podczas tych 3 lat osiągnąć poziom A2.

To doskonała szansa na zdobycie pierwszych szlifów językowych, tak by w szkole ponadgimnazjalnej nie trafić do grupy początkującej i zaczynać wszystkiego od 0.

Gimnazjalisto, nie trać czasu, to jeszcze ciągle dobry moment na równoległą naukę dwóch języków!

Od pierwszych zajęć mówimy po niemiecku!

zobacz:

http://www.niemieckisiedlce.pl/?p=2993

 

 

 

 

 

 

4190CEC0-A532-42EE-A8E8-72D0A75338C4

 

kurs maturalny podstawowy lub rozszerzony

Zajęcia odbywają się 2x w tygodniu i trwają 90 minut. Pośredniczymy w organizowaniu wyjazdów nastolatków na obozy językowe do Niemiec.

Jest to kurs skierowany do uczniów klas  III i IV LO oraz IV i V Techników, zamierzających zdać  nową maturę z języka niemieckiego.

 

Podczas zajęć proponujemy naszym kursantom :

 • powtórzenie gramatyki i uzupełnienie wiedzy o struktury gramatyczno-leksykalne występujące w nowych arkuszach egzaminacyjnych
 • pracę nad sprawnością rozumienia ze słuchu ( autorską metodą, opracowaną przez naszych lektorów)
 • pracę nad sprawnością rozumienia tekstów prasowych i literackich, nauka streszczania dłuższych tekstów, wyłuszczania najważniejszych informacji.
 • poznanie i stosowanie struktur leksykalno-gramatycznych umożliwiających pisanie krótkich form (m.in. ogłoszeń, zaproszeń i reklamacji), listów formalnych i nieformalnych, opowiadań, esejów.
 • przygotowanie do ustnego egzaminu maturalnego.

Po każdym dziale kursanci zdają test, wyglądający jak arkusz nowej matury z języka niemieckiego.

Na ten kurs przychodzą najczęściej licealiści, chcący studiować na SGH, lub Germanistyce i Lingwistyce Stosowanej.

Polecamy wszystkim, którym  matura z niemieckiego potrzebna jest do rozpoczęcia wymarzonych studiów.

9144148E-1997-4089-BD05-5A00D39C3916

 

Kurs dla opiekunów medycznych osób starszych.

Kurs trwa 2 semestry i kończy się egzaminem.

 

Jesteśmy świadomi  jak ważna jest umiejętność komunikowania się w języku niemieckim w Waszej pracy. Z myślą o tym stworzyliśmy  autorski program  kursu językowego. To zwiększa szansę opiekunów na wyjazd, będzie dodatkowym atutem, obok wielkiego serca i chęci niesienia pomocy innym.

Podczas kursu uczymy naszych kursantów nie tylko języka, dajemy im też kompletną wiedzę na temat funkcjonowania w Niemczech, wypełniania formularzy, radzenia sobie w życiu codziennym(zakupy, reklamacje, wizyty u lekarza, w restauracji, na dworcu itp.)

Ważne- podczas pobytu w Niemczech stale macie Państwo z nami kontakt i możecie liczyć na nasze wsparcie. Pomagamy też w znalezieniu pracy, czy rozwiązywaniu konfliktów, powstałych przez bariery językowe.

 

Niemiecki na wynos

 

Obładowany zajęciami dodatkowymi, zmęczony przemieszczaniem się na nie w różne końce miasta nie masz czasu na NIEMIECKI?!?!

Nie szkodzi- zamów niemiecki na wynos!

Ofertę kierujemy do wszystkich chcących uczyć się języka niemieckiego z Deutsche Schule nie wychodząc z domu…

Jeśli potrzebujesz doraźnej pomocy przed klasówką, odpowiedzią, egzaminem z języka niemieckiego zadzwoń: 256311111, a nasz lektor dotrze do Ciebie do domu na lekcje.

Jeśli potrzebujesz z kimś pogadać w tym pięknym języku przez cały rok to zamów niemiecki na wynos.

Duże porcje ze świetnych produktów, stworzone przez nauczycieli z gwiazdką Michelina;)

Niemiecki zdalnie !!!

zajęcia tak często jak często sobie życzysz:)

już nie musisz mieszkać w okolicy, lecz gdziekolwiek na kuli ziemskiej- wystarczy Internet, wygodne krzesło i…

http://www.niemieckisiedlce.pl/onlineweltweit/

 

kursy dla dorosłych* 

zajęcia organizowane są 2x w tygodniu po 90 minut

Intensywnie, różnorodnie i z przymrużeniem oka.

Kursy dla osób dorosłych powstały na skutek ogromnego zainteresowania naszych kursantów nauką  języka niemieckiego. Praktyki w Niemczech, staże, odwiedziny u rodziny, wreszcie praca- powodów jest wiele.

Od maja 2011 mamy prawo podjęcia legalnej pracy w Niemczech, dlatego też warto poświęcić czas na naukę lub odświeżenie języka niemieckiego.

Największą popularnością cieszą się popołudniowe kursy grupowe, prowadzone metodą komunikatywną, kładącą nacisk na samodzielne szukanie metod nauki języka przez kursantów.

To przysłowiowa wędka, rybę kursant musi złowić sam.

Zapraszamy na kursy branżowe dla lekarzy, prawników, ludzi związanych z branżą gastronomiczną, rynkiem motoryzacyjnym i stalowym;)

 

jako licencjonowany ośrodek TELC przygotujemy Państwa do egzaminów państwowych na poziomach A1-C1.

2x w miesiącu zajęcia prowadzi niemiecki lektor z przygotowaniem dydaktycznym. Istnieje możliwość wykupienia z nim dodatkowych lekcji indywidualnych.

*w ofercie mamy również kursy branżowe, m.in.:

 

 • j. niemiecki w branży spedycyjnej”

            http://www.niemieckisiedlce.pl/?p=2999

 • j. niemiecki w branży medycznej:

            http://www.niemieckisiedlce.pl/?p=3054

 • już wkrótce j. niemiecki w biznesie!!!!

 

BCAA91DE-AEC6-49D3-9F50-FD6294D7CF79

 

Z naszych kursów skorzystali już między innymi pracownicy firm i instytucji:

Stadler, Mostostal, Muzeum Regionalne w Siedlcach, Zentis, Kancelarie Prawnicze, PSI, Hafen, doktoranci UPH, Cukrohurt, Adit;

 

nie znalazłeś pasującej oferty? – zapraszamy do kontaktu! na pewno sobie z tym poradzimy!