Opinie

michał długoszPocztą pantoflową dowiedziałem się, że DS jest najlepszym miejscem do nauki j.niemieckiego w Siedlcach. Zaczynając tam naukę potrafiłem się przedstawić i niewiele więcej. Pierwszy miesiąc był uderzeniem w twarz. Ilość materiału przerabianego na zajęciach była zaskakująca, lecz formy w jakich toczyły się nasze spotkania często daleko odbiegały od standardowych lekcji w szkole.  DS to nie tylko niemiecki na wysokim poziomie, ale i wspaniały klimat, za którym się tęskni. Efekt mojego kursu? Wiele nowych znajomości i matura podstawowa na 100%  :)
Michał Długosz
misior Do Deutsche Schule trafiłam w pierwszej klasie liceum, trochę niejako żeby poprawić swoje "3+" na semestr. Atmosfera zajęć była świetna, szybko zaprzyjaźniłam się z pozostałymi uczestnikami kursu (z niektórymi do dzisiaj utrzymuję kontakt). Już po paru miesiącach kursu na świadectwie widniała piątka z niemieckiego, a mi ten język podobał się coraz bardziej. Zajęcia w DS uczyły przede wszystkim komunikacji, przemycając gdzieś pomiędzy wierszami inne sprawności takie jak czytanie ze zrozumieniem, rozumienie ze słuchu, pisanie i nielubianą przez większość "gramatykę".
Marta Misior-Szulawa
paweł flDeutsche Schule było moim najlepszym wyborem w czasie szkoły. Nauczyłem się tam o wiele więcej niż się spodziewałem, choć trwało to zaledwie dwa lata. Oprócz nauki, poznałem mnóstwo sympatycznych, otwartych i pełnych pozytywnej energii ludzi. Niejednokrotnie integrowaliśmy się również poza samym Deutsche Schule, wychodząc do różnych lokali oraz podczas wyjazdów do Niemiec. Są to wspomnienia na całe życie i jestem pewien, że będę tu wracać, aby sprawdzać jak Schule będzie się zmieniać i czy Pani Ania zawsze będzie tak pozytywnie zakręconą osobą...
PaVi Flisiuk
joanna KosylKrótko przed maturą zdecydowałam się na zdawanie pisemne języka niemieckiego zamiast angielskiego. Czasu nie miałam dużo, około 6-7 miesięcy. Dzisiaj wiem, że ta decyzja była wynikiem kilkudniowego  wyjazdu z Deutsche Schule do Frankfurtu nad Menem. Muszę przyznać, że początki nie były najłatwiejsze jednak sposób uczenia, zawziętość i cierpliwość naszej lektorki sprawiły cuda!!! Do zawsze pozostanę  Deutsche Schule wdzięczna za pomoc w odnalezieniu pasji jaką jest język niemiecki oraz za wskazanie i wspomaganie w tym oto kierunku.  
Joanna Kosyl-Świderska
10570412_989374724421259_5833977146536447475_n Moja przygoda z językiem niemieckim rozpoczęła się kiedy po raz pierwszy przestąpiłam próg Deutsche Schule jeszcze przy ul. Piłsudskiego. Śmiało mogę powiedzieć, że wtedy złapałam bakcyla, a pasja którą postanowiłam rozwijać 8 lat temu z czasem stała się sposobem na życie. Dziś ten tekst piszę jako osoba, która niedawno zyskała tytuł licencjata lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, która jest tłumaczem języka niemieckiego i która pracuje w szwajcarskiej firmie. Więc chyba udało się: myślę po niemiecku!
Patrycja Jelińska
magda KąkolCałkiem szczerze DS jest najlepszą szkołą językową w jakiej się uczyłam - ze względu na taką kameralną atmosferę, zaangażowanie i przede wszystkim zarażanie chęcią do nauki języka. Uczycie mówić a nie tylko rozwiązywać testy i zdawać certyfikaty (w ramach porównania np. z OEI, które mnie po 4 latach u was trochę rozczarowało). Tak z perspektywy 1,5 roku w DE - może słownictwo z zakresu ochrony środowiska czy energii atomowej nie jest najbardziej niezbędne w życiu, ale po kursie nastawionym na czynną znajomość języka nie ma "strachu i wstydu" przed mówieniem, obojętnie na jaki temat.
Magdalena Kąkol
Zapisałam się na zajęcia, ponieważ chciałam przygotować się do matury, zwłaszcza, że postanowiłam zdawać egzamin z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym… i uwierzcie mi, uczestnictwo w tym kursie było najlepszą decyzją, jaką mogłam wtedy podjąć! Zajęcia wyglądały zupełnie inaczej niż w normalnej szkole. Atmosfera była wspaniała, nie odczuwaliśmy stresu, często miało się wrażenie, że idziemy na spotkanie ze znajomymi, a co najważniejsze, nauka była jeszcze bardziej efektywna. Każdy z nas brał aktywny udział w zajęciach, miał wręcz obowiązek wyrażania własnych opinii, ale to było cudowną sprawą!
Joanna Gajda