Dla najmłodszych

Kursy dla właścicieli zębów mlecznych.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut. Również w weekendy.

„Uczenie dzieci 2 języków równolegle? Przecież im się wszystko pomiesza!?”

Nic bardziej mylnego. Na własnych dzieciach przetestowaliśmy- to ma sens.

Drodzy Rodzice,

„Już nikt właściwie nie kwestionuje faktu, że warto nauczać małe dzieci języków. Nauka języka obcego to również rozwój intelektualny małego dziecka w dużym stopniu wpływający pozytywnie na dalszą naukę i na poziom opanowania języka w przyszłości. Treści nauczania wpływają na zachowanie dzieci i na ich wzajemne relacje, na ich rozwój poznawczy, motywację, kształtują własny obraz dziecka. By odnosić sukcesy w pracy z dziećmi, trzeba je kochać, szanować i wspólnie uczestniczyć w ich zmaganiach z wielkim światem”(Języki Obce w Szkole,2006).

Deutsche Schule – Ośrodek Szkolenia Języka Niemieckiego opracował specjalny cykl kurów języka niemieckiego dla dzieci w wieku 4-7 lat. Nauczanie najmłodszych języka niemieckiego jest dla nas wyzwaniem i przyjemnością.

 

Jak uczymy?

Ucząc koncentrujemy się na konwersacji i komunikacji. Już po kilku godzinach kursu Państwa dzieci będą umiały zadawać i odpowiadać na proste pytania, przywitać się i zapoznać z rówieśnikami oraz nauczą się wiele o kulturze krajów niemieckojęzycznych . Wprowadzony stopniowo materiał leksykalny będzie powtarzany i utrwalany jeszcze wielokrotnie, co stworzy okazję do zastosowania poznanego słownictwa w różnych sytuacjach. Opracowanie praktycznych ćwiczeń, wzbogacania słownictwa dziecko uczy się również myśleć w obcym języku. Uczymy poprzez piosenkę, rysunki, gry językowe, historyjki, wierszyki, zabawy ruchowe, przygotowanie potraw niemieckich, teatr .

W grupie, czy może indywidualnie?

By Państwa dziecko chętnie chodziło na zajęcia języka niemieckiego proponujemy zacząć od małej grupy rówieśników. Dzieci bawiąc się ze sobą chłoną szybciej proponowany materiał, pojawia się zdrowa rywalizacja motywująca do pogłębiania wiedzy, a to daje świetną podwalinę do przystosowania się dziecka do życia w społeczności szkolnej. Grupy liczą 6-8 osób są więc na tyle małe, by nasz lektor miał nad nimi kontrolę, a dzieci czuły na sobie jego zainteresowanie. Praca w takiej grupie jest przez nas starannie zaplanowana, priorytetem dla nas jest swobodna wypowiedź naszego Małego Kursanta.

Jak uczy się moje dziecko?

Naukowcy dowiedli, że chłonność umysłu małego dziecka nie ma sobie równych. Małe dzieci uczą się w sposób naturalny – tak jak ojczystego języka. Słuchają, powtarzają – zapisując w trwałej pamięci podstawowe struktury języka. Dzieci zaczynające naukę języka niemieckiego już w wieku przedszkolnym wykorzystują mechanizmy kojarzenia i budowania logicznych konstrukcji leksykalnych w szkole. Nasze kursy dla dzieci oparte są na założeniach nowoczesnego nauczania języków obcych: budowanie i utrzymanie pozytywnego nastawienia do języka dzieci z radością przychodzą na zajęcia, chętnie uczą się i będą się uczyć języków obcych, zostanie w nich wzbudzona chęć poznania innych kultur pochłanianie wiedzy wszystkimi zmysłami dzieci spotka u nas wiele radości: będą mówić;, śpiewać, obserwować, malować, rysować, wąchać, ćwiczyć, dotykać, tańczyć – jednym słowem uczyć się języka poprzez zabawę.

FORMULARZ ZAPISU >>