Konkurs dla szkół

Drodzy !

Dzień św.  Marcina to w Niemczech okazja nie tylko do pochodu z latarniami, pałaszowanie gęsi, ale przede wszystkim własnej refleksji nad stosunkiem do najbardziej potrzebujących.

Nasi kursanci co roku uczestniczą w zajęciach poświęconych Sankt Martinowi, przygotowują swoje latarenki i razem z rodzinami ruszają na obchód Siedlec. Za dobrze wykonaną piosenkę otrzymują w lokalnych restauracjach łakocie i pochwały. Do tej pory odwiedziliśmy Bank, Brofakturę, Pub Mylna, Cukiernię Klonową, Pizzerię Italia, Zaścianek. Wszyscy właściciele przyjęli nas bardzo serdecznie.


W tym roku postanowiliśmy zorganizować zewnętrzny konkurs dla klas 7 i 2-3 klas gimnazjum na najpiękniejszą latarenkę. Inspiracji w sieci jest wiele, liczymy na Waszą kreatywność! widzieliśmy już latarenki wykonane z butelek po mleku, puszek, owoców, balonów… Bo przecież nic nas nie ogranicza!

Krótki regulamin konkursu:

 1. W konkursie może wziąć udział nieograniczona liczba uczestników z danej szkoły. Nie ma międzyklasowych eliminacji, wyboru jednej pracy ze szkoły.
 2. Laterne można wykonać indywidualnie lub stworzyć zespoły 2-3 osobowe.
 3.  Nauczyciel języka niemieckiego lub sam uczestnik dostarcza prace osobiście  na adres Deutsche Schule do 4 listopada do godz. 19.00. Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.
 4. Każda latarenka powinna mieć uchwyt, przy którym znajduje się zawieszka z imieniem i nazwiskiem wykonawcy/ów, klasą i nazwą szkoły.
 5. 6 listopada na stronie Deutsche Schule i funpage fb opublikujemy zwycięzców. Nagroda główna to  dwugodzinne zajęcia otwarte, metodą warsztatów stworzonych i przeprowadzonych  lektora Deutsche Schule ( termin po uzgodnieniu ze szkołami), II i III miejsca to 1- godzinne zajęcia dla całej grupy, z której pochodzi zwycięzca . Zależy nam na kreowaniu wśród uczniów poczucia gry do jednej bramki, myślenia o swoim zespole, zrobieniu czegoś dla innych.
 6.  Tematyka warsztatów powinna  dotyczyć Landeskunde, ale wychodząćnaprzeciw potrzebom uczniów i nauczycieli możemy przygotować każde zajęcia indywidualnie.
 7. Każdy uczestnik otrzyma dyplom udziału, nauczyciele potwierdzenie zgłoszenia uczniów do konkursu.

Zapraszamy serdecznie. Skoro uczymy/ się tak niszowego języka… trzymajmy się razem!

Anka Kizeweter

 U W A G A!!!!

Jury składające się z 20 osób wybrało w sposób demokratyczny zwycięzców konkursu na najładniejszą latarenkę.

miejsce I-uczennica szkoły podstawowej nr 2- Izabela Tymosiak

miejsce II- uczeń gimnazjum nr 3- Szymon Cylwik

miejsce III- uczennica III klasy gimnazjum w szkole podstawowej nr 2 Ewa Stecewicz  i uczennice ze szkoły podstawowej numer 1- Gabrysia Guzek, Maja Soszyńska, Wiktoria Wielogórska

wyróżnienie za świetny, nietuzinkowy pomysł : uczeń szkoły podstawowej nr 3- Gabriel Ławecki

Jury przyznawało punkty za kreatywność, wykonanie i praktyczność.Poziom był bardzo wysoki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych pomysłów.Jesteście wyjątkowi ! Nauczycieli zwycięzców( 1 miejsca) prosimy o kontakt mailowy. Umówimy się na wizytę Deutsche Schule w Państwa szkole.

Wszyscy uczestnicy otrzymają drogą pocztową dyplomy.

 1. Ewa Odpowiedz

  Bardzo fajna inicjatywa. Chętnie weźmiemy w niej udział. Pozdrawiam z 6.

 2. Lejek Odpowiedz

  A dlaczego nie szkoły średnie? Co my gorsi????

Leave a Reply

*

captcha *